Serum na zmarszczki – zwalczaj zmarszczki, zanim się pojawią!

Krem przeciwzmarszczkowy to obecnie jeden z podstawowych elementów wyposażenia kosmetyczek. Na kremy przeciwzmarszczkowe decydują się nie tylko kobiety w każdym wieku, lecz także mężczyźni chcący pozbyć się oznak starzenia. Mają oni szeroki wybór spośród dostępnych cen, składów i opakowań. O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup pierwszego kremu na zmarszczki?

Krem przeciwzmarszczkowy i jego działanie

Skóra tracąca elastyczność i jędrność to zmora osób w różnym wieku. By przywrócić jej dawny wygląd i pozbyć się oznak starzenia, wystarczy sięgnąć po odpowiednio dobrany krem przeciwzmarszczkowy. Jego działanie wspomaga naturalne procesy zachodzące wewnątrz skóry, hamując powstawanie niechcianych zmarszczek. Ważne jest, by stosowany preparat nie zawierał składników takich jak np. silikony, które po zmyciu kosmetyku pokazują, jak powierzchowne jest ich działanie. Warto postawić na sprawdzone formuły, których stosowanie przynosi efekty potwierdzone przez konsumentów.

Krem przeciwzmarszczkowy a jego skład – na co zwracać uwagę?

Podczas decydowania się na krem przeciwzmarszczkowy warto sprawdzić inne aspekty, niż cena produktu. To w końcu skład będzie decydował o osiągniętych efektach.

Jakie rodzaje składników aktywnych powinien zawierać skuteczny krem przeciwzmarszczkowy?

Składniki regenerujące – stymulują spowalniającą z wiekiem syntezę kolagenu i elastyny, powodując, że skóra zachowuje swoją gęstość, jędrność i elastyczność. Przykładami takich substancji jest koenzym Q10, ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego, palmitynian tetrapeptydu, pirolidynokarboksylan magnezu.

Składniki wzmacniające naczynia krwionośne – uszczelniają i wspierają naczynia krwionośne, co nie tylko pomaga redukować pajączki na skórze, ale przede wszystkim poprawia dostarczenie tlenu i składników odżywczych do komórek. Takie właściwości ma np. ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z pąków topoli czarnej.

Składniki nawilżające – sucha, odwodniona skóra szybciej się starzeje, dlatego niezmiernie ważne jest dostarczenie jej składników, które będą pomagały w utrzymaniu prawidłowego poziomu nawilżenia. Takie składniki to np. ekstrakt z lawendy, pirolidynokarboksylan magnezu, ekstrakt z pąków topoli czarnej.

Składniki neutralizujące wolne rodniki – wolne rodniki stanowią jedną z najważniejszych przyczyn odpowiedzialnych za starzenie się skóry, dlatego dobry krem przeciwzmarszczkowy będzie zawierał antyoksydanty, które będą przeciwdziałały ich szkodliwemu działaniu. Przykładowo koenzym Q10, ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego, pirolidynokarboksylan magnezu.

Naturalny krem przeciwzmarszczkowy

Buatic - krem na zmarszczki

Buatic – naturalny krem na zmarszczki

W poszukiwaniu przykładowego kremu przeciwzmarszczkowego, który byłby skuteczny, a przy tym bezpieczny, naszą uwagę zwrócił naturalny krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn i kobiet Buatic. Spośród innych produktów przeciwzmarszczkowych wyróżnia go wyjątkowy skład, który kompleksowo dba o wszystkie potrzeby skóry. Pomaga zniwelować oznaki starzenia, wypełnia zmarszczki od wewnątrz i hamuje powstawanie nowych. Buatic polecany jest osobom w każdym wieku, poczynając od dwudziestolatków, u których niedługo pojawią się pierwsze zmarszczki, a kończąc na osobach o cerze dojrzałej, które są zainteresowane bardziej skoncentrowanym działaniem.

Buatic może być używany jako krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, a także jako krem na dzień i na noc, co czyni go kosmetykiem uniwersalnym, mogącym zastąpić kilka osobnych produktów. Formuła kremu Buatic oparta jest na składnikach bezpiecznych i łagodnych dla skóry, dzięki czemu walka ze zmarszczkami może być podejmowana przez osoby z wrażliwą i alergiczną cerą. Krem przeciwzmarszczkowy Buatic jest całkowicie wolny od szkodliwych substancji chemicznych, takich jak np. parabeny, silikony, PEGi, formaldehyd, sztuczne barwniki i aromaty.

Odpowiedni dobór składników aktywnych

Skórę dojrzałą charakteryzuje przede wszystkim utrata elastyczności, jędrności i duża widoczność zmarszczek. Osoby 20+ posiadają natomiast cerę, w której dopiero powstają pierwsze oznaki starzenia. Skład kremu powinien odpowiadać potrzebom skóry. Kremy 50+ zawierają przede wszystkim składniki regenerujące, takie jak ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego czy koenzym Q10, których działanie ma ujędrnić skórę i odnowić jej włókna. Produkty przeznaczone dla osób 20+ skupione są przede wszystkim na przeciwdziałaniu szkodliwym składnikom zewnętrznym i nawilżeniu cery, a także regulowaniu wydzielania sebum, jak np. ekstrakt z lawendy.

Zmarszczki pod oczami

Kiedy rozpocząć kurację kremem przeciwzmarszczkowym?

Na walkę ze starzeniem nigdy nie jest za późno. Kuracja kremami przeciwzmarszczkowymi kierowana jest do osób w granicach 25 roku życia, ponieważ w już w tym wieku rozpoczynają się procesy starzenia skóry i traci ona na swojej elastyczności. Jeszcze wcześniej warto sięgnąć po krem pod oczy przeciwzmarszczkowy, ponieważ skóra w okolicach oczu pokrywa się zmarszczkami mimicznymi wcześniej, niż w pozostałych rejonach twarzy.

Dlaczego warto rozpocząć stosowanie kremów jak najszybciej? Dzięki stosowaniu kremów skóra jest lepiej nawilżona, a tym samym włókna kolagenowe wolniej ulegają uszkodzeniom i procesom starzenia. Odpowiednie odżywienie skóry od wewnątrz pomaga wypełniać zmarszczki już od pierwszych chwil ich istnienia. Bogate w cenne składniki aktywne kremy przeciwzmarszczkowe sprawiają też, że skóra wygląda na zdrowszą.

Walka o młodą cerę powinna rozpocząć się na długo przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych przynosi efekty, jeśli szczególną uwagę podczas ich wyboru skieruje się na odpowiedni skład produktu. Można by rzec, że krem przeciwzmarszczkowy to swego rodzaju inwestycja na przyszłość. W końcu twarz to wizytówka każdego z nas!